Yurt ve Apartlar


Ensar Vakfı'ndan Öğrencilerimiz İçin Yeni Yurtlar

Rüstempaşa Erkek Öğrenci Yurdu

Yurdumuz 2005 yılından beri, Sultanahmet Kadırga Limanı cad. no: 201-203'te, Ensar Vakfı'na bağlı olarak faaliyette bulunmaktadır. Ensar Vakfı, özellikle lise ve üniversite düzeyindeki öğrencilerin çeşitli gereksinimlerini karşılamak amacıyla 1979 yılında kurulmuştur. Ensar Vakfı'na bağlı Rüstem Paşa Özel Erkek Öğrenci Yurdunda halen 66 öğrenci barınmaktadır. Süleymaniye semtindeki vakıf merkezinde öğrencilere yönelik çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Bunlar arasında yabancı dil kursları, seminerler, kitap okuma atölyeleri, geziler, öğrenci yardımları sayılabilir.

Yurdumuz öğrencilerinin her türlü gereksinimlerini karşılamak doğrultusunda, yemekhane, kantin, misafir salonu, etüt salonu, bilgisayar odası, banyo, çamaşırhane, masa tenisi salonu ve mescit bulunmaktadır. Yurt öğrencileri kahvaltı ve akşam yemeklerini yiyebilecekleri yemekhane bulunmaktadır. Ayrıca Ensar Vakfı'na bağlı yurtların öğrencileri, Vakıf merkezinde de yemeklerini yiyebilmektedirler.

Öğrencilerin her zaman ihtiyacı olan ve yapmak zorunda olduğu birtakım işleri (yemek, bulaşık, çamaşır, soba yakmak fatura ödemek vb.) yapmak zorunda kalmaz ve zamanını harcamaz. Öğrencilerimiz günün 24 saati banyo yapabilme imkânına sahiptir. Ve yurdumuzun ısınma sorunu da bulunmamaktadır. Vakfımız, güzel bir ortamda öğrencilerimizin rahat ve huzurlu aile ortamında okullarına devam etmeleri için öğrencilerimiz için bir aile sıcaklığı ortamını hazırlamıştır.

Yarıyıl tatilinde öğrenci gezileri düzenlenmektedir. Örneğin 2006-2007 öğretim dönemi yarıyılında Bursa-Uludağ'a gezi düzenlenmiştir. Bu gezi faaliyetleri devam edecektir. Hafta sonları sinema gösterimi yapılabilmektedir. Sinema salonumuzda sinema tarihinin önemli filmleri öğrencilerimize ücretsiz olarak gösterilmektedir. Aynı zamanda alanlarında uzman kişiler tarafından aylık konuşmalar yapılmaktadır. Yine ayrıca Yurdumuz, vakıf merkezimizde öğrencilerimizi kültürel yönünden geliştirmek için seminer faaliyetleri de düzenlenmektedir.